Szczegółowy Opis

Zapewniają zwiększenie bezpieczeństwa podczas pożaru w budynku oraz są niezbędnym elementem wyposażenia takich obiektów, jak szkoły, biurowce bądź szpitale. Drzwi dymoszczelne produkowane przez firmę DVG oparte są na funkcjonalnym systemie profili aluminiowych AZ-45 firmy Morad, pozwalającym wykonywać konstrukcje przeszklone i zabudowy wewnętrzne. Ten rodzaj stolarki cieszy się popularnością zarówno w przestrzeniach publicznych jak i biznesowych. Aluminiowe drzwi dymoszczelne znajdują zastosowanie głównie przy budowie ścianek działowych oraz wiatrołapów. Mogą być dostępne w formie rozwiązań jedno oraz dwuskrzydłowych.

Oferowany przez nas system profili aluminiowych AZ-45 nie zawiera izolacji termicznej - oznacza to, że przeznaczony jest przede wszystkim do wykonywania zabudowy wewnętrznej. Ponadto można w jego przypadku zastosować różnego rodzaju wypełnienia pełne lub szklane (na przykład w formie dużych szyb pojedynczych lub zespolonych konstrukcji szklanych), o grubości mieszczącej się w przedziale od 1 do 28 mm. W zależności od grubości wypełnienia produkowanych przez nas drzwi dymoszczelnych dobierane są do nich odpowiednie listwy do szklenia oraz uszczelki osadcze, wykonane z kauczuku syntetycznego EPDM, spełniającego zalecane normy wykonawcze.

Standardy bezpieczeństwa

Podczas projektowania zabudowy wewnętrznej, rzeczą na którą powinno się zwrócić szczególną uwagę są standardy bezpieczeństwa, które dana konstrukcja powinna spełniać. Produkowane przez naszą firmę drzwi wewnętrzne oparte na systemie AZ-45, zostały przebadane pod kątem dymoszczelności oraz posiadają Aprobatę Techniczną ITB. Jesteśmy producentem stolarki ognioodpornej w postaci drzwi dymoszczelnych, która wykonana została z wysokiej jakości materiałów oraz posiada odpowiednią konstrukcję, zapewniającą jednocześnie bezpieczeństwo oraz estetyczny design wytwarzanych przez nas wyrobów.

Dane Techniczne

EN AW-6060 wg PN-EN 573-3:1998 stan T6 wg PN-EN 515:1996 Al Mg Si 0,5 F22 wg norm DIN 1725 T1.

Szyby pojedyncze lub zespolone z każdym rodzajem szkła lub panele nieprzezierne.

Malowanie proszkowe farbami poliestrowymi spełniające wymogi Qualicoat, do wyboru kolory z palety RAL; anodowanie w kolorach: naturalne aluminium, oliwka, szampański, złoty, "stare złoto", brązowy - spełniające wymogi Qualanod.
Z kauczuku syntetycznego EPDM wg normy 7863 i normy wykonawczej wg DIN 7715 E2.
Złączki narożne, wkrety, śruby, podkładki z aluminium, stali nierdzewnej lub ocynkowanej.
Tylko renomowanych firm: Fapim, Savio, Iseo, Cisa, Hautau, Geze itp.
Aprobata Techniczna ITB AT-15-5214/2007 "Drzwi wewnętrzne dymoszczelne i ogólnego stosowania oraz segmenty ścian działowych systemu Ponzio NT 50.
System profili

Przeszklone i przesuwne drzwi dymoszczelne

Podczas projektowania zabudowy, powinno zwracać się szczególną uwagę na bezpieczeństwo. DVG jest producentem stolarki ognioodpornej, okien i drzwi przeciwpożarowych oraz dymoszczelnych. Wysoka jakość materiałów wykonania oraz odpowiednia konstrukcja drzwi dymoszczelnych, zapewnia jednocześnie bezpieczeństwo oraz estetyczny design. System umożliwia wypełnienia w formie przeszkleń oraz płyt i paneli.

Konstrukcje aluminiowe służą również do budowania drzwi przesuwnych (sterowanych ręcznie lub przesuwanych automatycznie). Drzwi przesuwne są niezwykle praktyczne oraz funkcjonalne – zajmują mniej wolnej przestrzeni niż drzwi otwierane standardowo. Aluminiowe drzwi dymoszczelne to zarówno system drzwi przymykowych, jak również współpłaszczyznowych z zawiasem wrębowym. Zaletą mocowanych osiowo zawiasów jest łatwość montażu i regulacja w trzech płaszczyznach.