Szczegółowy Opis

Drzwi aluminiowe, okna aluminiowe, witryny aluminiowe wykonane z profili i akcesoriów systemu Thermo 56 łaczą w sobie wysokie parametry techniczne z umiarkowana cena. Zostały zaprojektowane z uwzględnieniem wymagań polskich Producentów i Inwestorów.

System Thermo 56 oferuje trzykomorowe kształtowniki o głębokości konstrukcyjnej 56 mm dla ram i 65,5 mm dla skrzydeł okiennych. Poprzez ich budowę uzyskano bardzo korzystny przebieg izoterm. Zaleta ta w połączeniu z przekładką termiczną o szerokości 24 mm powoduje, że mimo małej głębokości profile charakteryzują się wysoką termoizolacyjnością (klasyfikowane są w grupie materiałowej ramy 2.1 wg DIN 4108). W parze z dobrą izolacyjnością cieplną kształtowników system oferuje znaczną redukcję mostków termicznych pojawiających się na krawędzi szyby. Uzyskano to poprzez stosowanie specjalnych uszczelek oszklenia wykonanych ze spienionego EPDM. Ponadto specjalne kształty uszczelek wpływają na estetykę całego elementu - wyeliminowana została "żałobna ramka" wokół szyby, rażąca szczególnie w zestawieniu z jasnymi kolorami powierzchni kształtowników.

Wysoką szczelność okien i witryn uzyskano m.in. poprzez zastosowanie wysokiej centralnej uszczelki przymykowej standardowo zgrzewanej w narożach oraz wewnętrznej uszczelki ciągłej na całym obwodzie. Istnieje też możliwość stosowania trzeciej uszczelki przymykowej (od zewnątrz) przydatnej w oknach narażonych na zacinający deszcz.

Od momentu wprowadzenia na polski rynek, system Thermo 56 wielokrotnie udowodnił swoje zalety i zyskał wielu zadowolonych Klientów.


Sapa Thermo
Sapa Thermo
Sapa Thermo 56