Szczegółowy Opis

Okna oddymiające mają za zadanie odprowadzanie dymu z budynku podczas rozprzestrzenienia się w nim pożaru. Zastosowanie okien oddymiających w budynkach mieszkalnych, biurowcach czy budynkach użyteczności publicznej jest zaleceniem dyktowanym przez normy europejskie. Mają one na celu zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, pracowników oraz petentów w tych budynkach. Okna oddymiające, drzwi i okna przeciwpożarowe oraz inne elementy stolarki ognioodpornej, to niezwykle istotne składowe, zapewniające komfort i bezpieczeństwo w budynku.

Okna Euro-SHEV (Euro-SHEV jest skrótem od angielskiego terminu „Smoke and Exhaust Ventilation”, co oznacza systemy kontroli rozpowszechniania dymu i ciepła) wykonywane są na bazie profili aluminiowych SAPA Avantis 55 z napędami firmy D+H. Okna oddymiające Euro-SHEV spełniają normy PN-EN 12101-2 oraz posiadają certyfikat wydany prze VdS. Okna oddymiające z serii Euro-SHEV na każdym etapie produkcji przechodzą odpowiednią kontrolę, by w pełni spełniały swoją funkcję.

Dobór odpowiedniego rozwiązania (okien i napędów), zgodnie z obowiązującą normą, jest uzależniony od parametrów i charakterystyki danego budynku. Sposób obliczeń został przetestowany i zaaprobowany przez VdS oraz normy europejskie. Okna oddymiające opatrzone są w odpowiednie systemy sterowania. Euro-SHEV to renomowane okna wysokiej jakości, stworzone z myślą o bezpieczeństwie. Wyróżniają się wysokimi walorami estetycznymi oraz zapewniają ochronę przeciwpożarową.

DVG jest renomowanym producentem stolarki ognioodpornej. Zachęcamy również do zapoznania się z naszym asortymentem drzwi dymoszczelnych i drzwi przeciwpożarowych.

 

Smoke Extraction 1
Smoke Extraction 3