Szczegółowy Opis

Ich zadaniem jest odprowadzanie dymu z budynku podczas rozprzestrzenienia się w nim pożaru. Okna oddymiające znajdują zastosowanie między innymi w budynkach mieszkalnych, biurowcach czy budynkach użyteczności publicznej, gdzie ich montaż jest zaleceniem dyktowanym przez normy europejskie. Mają one na celu zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, pracowników oraz wszystkich osób przebywających w tych budynkach.

Okna Euro-SHEV (Euro-SHEV jest skrótem od angielskiego terminu „Smoke and HEAT Exhaust Ventilation”, co oznacza systemy kontroli odprowadzania dymu i ciepła) wykonywane są na bazie profili aluminiowych SAPA Avantis 55 z napędami firmy D+H. Konstrukcje Euro-SHEV spełniają normy PN-EN 12101-2 oraz posiadają certyfikat wydany przez VdS. Okna oddymiające z serii Euro-SHEV na każdym etapie produkcji przechodzą odpowiednią kontrolę, by w pełni spełniały swoją funkcję.

Dobór odpowiedniego rozwiązania (zarówno samej stolarki, jak i napędów), jest uzależniony od parametrów i charakterystyki danego budynku oraz musi być zgodny z obowiązującą normą. Dlatego praktykowany przez naszą firmę sposób obliczeń, został przetestowany i zaaprobowany przez VdS oraz normy europejskie.

Oferowane przez nas okna oddymiające opatrzone są w odpowiednie systemy sterowania. Euro-SHEV to renomowane wyroby wysokiej jakości, stworzone z myślą o bezpieczeństwie. Ponadto poza zapewnieniem ochrony przed rozprzestrzeniającym się dymem, wyróżniają się także wysokimi walorami estetycznymi.

 

Ekstracja Dymna 2
Zdjęcie