Stolarka przeciwpożarowa ma na celu powstrzymanie rozprzestrzeniającego się podczas pożaru ognia w budynku. Służą do tego przegrody przeciwpożarowe oraz specjalistycznie zaprojektowane okna i drzwi przeciwpożarowe. Stolarka przeciwpożarowa powinna być odporna na ogień, posiadać wysokie parametry dymoszczelności oraz posiadać izolacyjność ogniową, skategoryzowaną w odpowiednich klasach.

Okna i drzwi przeciwpożarowe zostały zaprojektowane do wykonywania przegród ogniowych, które można stosować na zewnątrz oraz wewnątrz budynków. Spełniają one najwyższe kryteria ognioodporności. Oprócz wysokich parametrów związanych z normami przeciwpożarowymi, charakteryzują się również bardzo dobrą izolacyjnością cieplną i akustyczną. Okna przeciwpożarowe wyróżniają się estetycznymi oraz eleganckimi profilami.

Stolarka ognioodporna pełni niezwykle istotną rolę w ochronie przeciwpożarowej budynku. Podczas projektowania budynku, uwzględnia się również wyposażenie go w okna oddymiające. Odpowiednie systemy kontroli rozprzestrzeniania się dymu oraz ciepła, znacząco zwiększają bezpieczeństwo. Okna przeciwpożarowe oraz oddymiające są często stosowanym rozwiązaniem w budynkach mieszkalnych oraz instytucjach publicznych. Stolarka ognioodporna dostępna w naszej ofercie spełnia normy europejskie oraz odpowiednie wymogi budowlane dotyczące ochrony przeciwpożarowej.

Jesteśmy producentem stolarki ognioodpornej wysokiej klasy. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą propozycją drzwi dymoszczelnych oraz sprawdzenia bogatej oferty z zakresu stolarki aluminiowej.