Prawo budowlane wymaga na inwestorach bezwzględnego bezpieczeństwa przeciwpożarowego w każdej powstającej inwestycji. Spełnienie wymagań ppoż jest konieczne, aby budynek mógł zostać oddany do użytku. Zastosowanie rozwiązań przeciwpożarowych ma na celu ograniczenie powstawania i rozprzestrzeniania się ognia w budynkach na sąsiednie zabudowania oraz umożliwienie bezpiecznego opuszczenia budynku przez znajdujące się w nim osoby. Stolarka ppoż stosowana w obiektach musi uwzględniać wydzielenie stref pożarowych zapewniających ochronę przed rozprzestrzenianiem się ognia. Do dwóch rodzajów najczęściej wybieranej stolarki o parametrach przeciwpożarowych należą stolarka stalowa i stolarka aluminiowa.

Aluminiowa stolarka przeciwpożarowa

DVG jest wiodącym producentem stolarki przeciwpożarowej aluminiowej. Wszystkie okna, drzwi oraz ścianki spełniają wymagania norm europejskich, przewidziane dla klas odporności ogniowej. Konstrukcje ppoż od producenta DVG są wykonane z profili aluminiowych zapewniających niezbędną izolację termiczną podczas pożaru, a tym samym stuprocentowe bezpieczeństwo. Systemy stolarki aluminiowej umożliwiają tworzenie wewnętrznych i zewnętrznych przegród przeciwpożarowych oraz konstrukcji w pełni dymoszczelnych.

DVG oferuje wysokiej klasy profile aluminiowe na renomowanych systemach SAPA SFB2074/SFB3074 (Thermo 74EI), które są izolowane termicznie oraz dają możliwość zastosowania szyby pojedynczej, zespolonej lub panelu. Profile drzwiowe oparte na systemach SAPA przystosowane są do wszystkich typów zamków.

Stalowa stolarka przeciwpożarowa

Stolarka stalowa o charakterze przeciwpożarowym od producenta DVG, wykonywana jest wyłącznie z najwyższej jakości profili stalowych. Produkty oferowane przez firmę spełniają najwyższe wymagania techniczne oraz niezbędne certyfikaty ppoż. W naszej ofercie znajdziesz szeroki asortyment drzwi przeciwpożarowych oraz okien ppoż. Oferujemy systemy stalowej stolarki ppoż Janisol 2 EI 30 oraz Janisol 3 EI60.

Szeroki asortyment stolarki ppoż.

DVG jest producentem stolarki, który stawia na najnowsze rozwiązania technologiczne, nowoczesny design oraz wysoką ergonomiczność. Produkty o właściwościach ppoż są z powodzeniem instalowane w obiektach mieszkalnych oraz budynkach użyteczności publicznej takich jak szpitale, biura, czy budynki handlowo-usługowe i przemysłowe. Naszym celem jest wytwarzanie wyrobów o najwyższej jakości, spełniających oczekiwania Klientów, o wysokich walorach estetycznych oraz przy równoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa.

Najwyższa ochrona i estetyczny wygląd

Profile aluminiowe ppoż od producenta DVG, poza doskonałą ochroną ppoż, zapewniają ponadto wiele możliwości aranżacji wnętrz. Ze względu na wysoką estetykę świetnie sprawdzają się w inwestycjach o dowolnym charakterze, przez placówki użyteczności publicznej, budynki biurowe, aż po domu mieszkalne wielo- i jednorodzinne. Stolarka aluminiowa i stalowa w ofercie firmy DVG charakteryzują się precyzyjnym wykonaniem oraz wieloma wariantami jeśli chodzi o wykończenie i wygląd konstrukcji. Daje to możliwość stworzenia dowolnego projektu architektonicznego, zapewniającego wysokie walory estetyczne, dopasowane do wyglądu budynku wewnątrz oraz jego fasady.