Okna oddymiające Reynaers

Ich zadaniem jest odprowadzanie dymu z budynku podczas rozprzestrzenienia się w nim pożaru. Okna oddymiające znajdują zastosowanie między innymi w budynkach mieszkalnych, biurowcach czy budynkach użyteczności publicznej, gdzie ich montaż jest zaleceniem dyktowanym przez normy europejskie. Mają one na celu zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, pracowników oraz wszystkich osób przebywających w tych budynkach.

Reynaers Concept System 77 to izolowany system okienny, który spełnia najwyższe standardy dotyczące bezpieczeństwa, izolacyjności oraz stabilności. Zgodnie z wymogami termicznymi, współczynnik przenikania ciepła (Uf) dla systemu wynosi 1.6 W/m²K, w przypadku okien otwieranych standardowo. Dzięki swojej unikalnej konstrukcji, system ten nadaje się doskonale również do potrójnego szklenia. CS 77 to rozwiązanie konstrukcyjne, spełniające standardy Swiss Minergie®.

Dobór odpowiedniego rozwiązania (zarówno samej stolarki, jak i napędów), jest uzależniony od parametrów i charakterystyki danego budynku oraz musi być zgodny z obowiązującą normą. Dlatego praktykowany przez naszą firmę sposób obliczeń, został przetestowany i zaaprobowany przez VdS oraz normy europejskie.

Oferowane przez nas okna oddymiające opatrzone są w odpowiednie systemy sterowania. D+H to renomowane wyroby wysokiej jakości, stworzone z myślą o bezpieczeństwie. Ponadto poza zapewnieniem ochrony przed rozprzestrzeniającym się dymem, wyróżniają się także wysokimi walorami estetycznymi.